Region

Zakład produkcyjny Owoc Łącki Koncentraty (OŁK) znajduje się w Olszanie, nieopodal Łącka w Małopolsce. W miejscu które od wieków słynie z uprawy owocowych sadów. Źródła mówią, że już w XII w. owoce z tych okolic trafiały nie tylko na okoliczny rynek, ale i do ówczesnych mieszkańców Polski i Europy.

Towar w formie suszu spławiano Dunajcem do Wisły i dalej do Gdańska, skąd był transportowany drogą wodną do innych krajów. Współczesny rozwój sadownictwa w okolicach Łącka zwanego „stolicą kwitnących sadów” rozpoczął się na przełomie XIX i XX w. i sprawił, że tereny te obecnie słyną z sadów jabłkowych, śliwkowych, wiśniowych, jak również czarnej porzeczki.

Koncentraty owocowe

Koncentraty owocowe

Owoc Łącki Koncentraty jest kontynuatorem tych tradycji. Wyjątkowy i prawdziwy smak, koncentraty i soki NFC zawdzięczają połączeniu dwóch czynników: tradycji i nowoczesności.

Tradycja to wiedza i swego rodzaju kunszt sadowników, przekazywane z pokolenia na pokolenie, a nowoczesność, to zarówno najnowszy sprzęt i technologie wprowadzone przy pracach w sadach, jak i do procesów przechowywania, sortowania oraz przetwarzania owoców na soki i koncentraty. Dzięki temu OŁK ma pełną kontrolę nad tym, co trafia do klientów i może dzięki temu zaoferować najwyższą jakość produktów. To zarówno znakomite świeżo tłoczone soki NFC oraz naturalne aromaty i soki zagęszczone.

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszaru Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie"

Operacja mająca na celu: "Wdrożenie innowacyjnego procesu i produktu, usprawnienie oczyszczania ścieków i wykorzystanie energii słonecznej" współfinansowania jest ze Środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "WSparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.